Рада ЄС схвалила нові правила видачі шенгенських віз.

Зміни та правила видачі шенгенської візи пропонується внести, щоб покращити перевірку заявників і допомогти виявляти тих, хто може представляти загрозу для безпеки або не дотримується  міграційних правил. Нові правила ще повинен затвердити Європарламент. Їх планують ввести в дію з 2023 року.

Щоб отримати шенгенську візу за новими правилами буде потрібно:

здавати відбитки пальців — це правило буде поширюватися на дітей з 6 років одержувачі віз старше 75 років зможуть не здавати відбитки пальців;

фотографію потрібно буде робити при подачі заяви, правило поширюється і на дітей до шести років, при необхідності країни можуть вимагати і заздалегідь надруковане фото;

в VIS будуть вносити дані не тільки про короткострокові візи, а й про довгострокові візи і види на проживання (зараз такої загальноєвропейської бази немає).

Перед видачею візи буде проводитися розширена перевірка біографічних даних заявника у відповідних базах даних з питань безпеки і міграції. Важливо знати, що біометричні дані одержувачів віз будуть зберігатися в базах 5 років — такі правила діють і зараз.

Біометричні дані дітей до 12 років будуть видалятися при виїзді з Шенгенської зони або при закінченні терміну дії візи. Дані тих, хто подає заяву на візу або ВНП, також перевірятимуть через локальні бази — міграційні та бази правоохоронних органів. У документі зазначено, що в перспективі VIS буде пов’язана з базами Європолу (наприклад, Європол зможе отримувати дані VIS про наявність віз і ВНП, і навпаки), а також з базою Інтерполу (наприклад, консульства отримають доступ до баз раніше засуджених за тероризм і тяжкі злочини) та іншими базами даних ЄС.

Список країн шенгенської зони Шенгенська зона являє собою групу з 26 європейських країн, які спільно вирішили відмінити паспортний та імміграційний контроль на своїх загальних кордонах. В їх числі: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка,Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Голандія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Ліхтенштейн.

Call Now Button