Чехія

Сезонна віза 180/180
Замовляйте візу зараз!

  Чехія

  Сезонна віза 180/180
  Замовляйте візу зараз!

    У загальних рисах процедура легальної трудової міграції в Чехію виглядає наступним чином:

   • Здобувач знаходить відкрите робоче місце на чеському ринку праці.
   • Зв’язується з роботодавцем і проходить співбесіду.
   • Обговорюються деталі і підписується трудовий контракт.
   • Оформляється дозвіл на роботу і відкривається робоча віза.
   • Іноземний працівник приїжджає і отримує дозвіл на проживання в Чехії (карту працівника, блакитну карту).

   На перший погляд нічого складного, але насправді існує маса «підводних каменів» і вимог. Робоча віза в Чехію для українців чи росіян стає доступною тільки після повної відсутності претендентів на вакансію серед чехів і європейців мінімум протягом місяця.

   При цьому робоче місце знаходиться у відкритому доступі і активно рекламується. Крім того, роботодавець зобов’язаний гарантувати іноземцю рівень заробітної плати і умови праці на рівних умовах з чеськими громадянами.

   Далеко не кожна компанія в Чехії готова витрачати час і нести інші ризики, пов’язані з наймом здобувача з-за кордону. Одним словом, роботодавець повинен бути дуже зацікавлений в навичках іноземця, який, в свою чергу, зобов’язаний мати достатню кваліфікацію і рівень освіти.

   Велика конкуренція ще більше ускладнює завдання. Іноді рятують спеціальні квоти для працівників з третіх країн, наприклад, для українців, які дозволяють фахівцям дефіцитних для чеської економіки професій порівняно швидко і легко отримати робочу візу в Чехію.

   Дозвіл на роботу і робоча віза
   Для того щоб оформити робочу візу в Чехію необхідно попередньо отримати спеціальний дозвіл на роботу в крайовому відділенні Департаменту з працевлаштування. Ця вимога відноситься до претендентів, які не зобов’язані оформляти трудову карту (карту

   працівника) або не мають Блакитної карти в Чехії. Наприклад, для сезонної зайнятості терміном до 6 місяців протягом року або виконання тимчасових робіт до 3 місяців за договором.

   Способи трудової міграції в Чехію
   Заява в письмовій формі подається іноземцем особисто, представником за дорученням або роботодавцем. Останній варіант найоптимальніший. Термін дії дозволу на роботу аналогічний тривалості контракту, але не більше 2 років з правом продовження. Вартість оформлення – 500 чеських крон. Документ строго прив’язаний до роботодавця, виду діяльності та робочого місця. В іншому випадку потрібно отримати новий дозвіл