Чехія

Річна віза
Замовляйте візу зараз!

  Чехія

  Річна віза
  Замовляйте візу зараз!

   Довгострокове проживання – робоча карта
   Умови та необхідні документи для подачі заяви з метою отримання робочої карти.

   Важлива інформація для заявників, які офіційно працевлаштовані в інших державах – членів Європейського Союзу ніж у Чеській Республіці або котрі отримали дозвіл на проживання та працю в іншій державі-членові Європейського Союзу (напр. Польщі), і є такими, що відряджаються своїм іноземним працедавцем до Чеської Республіки.

   Документи:

   • анкета на робочу карту
   • дійсний закордонний паспорт, не старше 10 років, паспорт повинен мати мінімально дві вільні сторінки та строк дії паспорта повинен бути мінімально 3 місяці після завершення терміну дії візи; не повинен бути пошкоджений
   • 2 однакові фотографії, які відповідають актуальному вигляду заявника
   • документ про забезпечення проживання на території ЧР
   • трудовий договір, договір про трудову діяльність або договір про майбутній договір (у цьому випадку потрібно надати як оригінал документу, так і нотаріально завірену копію; оригінал одразу повертається заявнику), в якому сторони зобов’язуються в узгоджений термін укласти трудовий договір, що містить положення, з якого випливає, що щомісячний розмір заробітної плати, окладу або винагороди іноземця, не буде нижчий, ніж базова ставка мінімальної місячної заробітної плати. Щотижнева робоча доба у кожних основних трудових відносинах повинна бути не менше 15 годин. Іноземець зобов’язаний представити цей документ чеською мовою та переклад має бути нотаріально завірений, зрозумілий іноземцеві або має бути мовою, зрозумілою іноземцеві та бути нотаріально завіреним перекладом на чеську мову

   Інші документи:

   • Документи, що підтверджують професійну компетентність для виконання необхідної роботи (при подачі заяви документ про нострифікацію не потрібний; одночасно наполегливо рекомендуємо надавати як оригінал документу, так і завірену копію, оскільки консульство згідно із законом може у окремих випадках вимагати надання оригіналу документу з метою перевірки його автентичності; оригінал після цього одразу повертається заявнику), або
   • Дозвіл на роботу, якщо вимагається (звертаємо увагу, що у випадку іноземця, який є партнером, статутним органом або членом статутного органу чи іншого органу комерційної корпорації, що виконує для цієї юридичної особи завдання, що виникають з предмету її діяльності, або іноземця який має намір здійснювати сезонне працевлаштування, не має права подавати заяву на робочу карту, навіть якщо він має дозвіл на роботу), або
   • Документ, який підтверджує, що мова ведеться про іноземця відповідно з §98 закону про працевлаштування (тобто іноземці, які не потребують для виконання роботи дозвіл на роботу) і якщо мова йде про продуктивність регульованої професії, потрібно представити документ, що підтверджує виконання умов для здійснення такої професії.
   • Довідка про несудимість в Україні (Повна) – у випадку, якщо іноземець за останні 3 роки перебував безперервно строком довше ніж 6 місяців в іншій країні, ніж в Україні, консульство має право вимагати надати також довідку про несудимість з цієї країни, якщо для цього є підстави (у цьому сенсі вирішальне значення має те, що дозвіл на проживання, виданий цією іншою державою, перевищує 6 місяців, а не фактичне проживання заявника в цій іншій країні); у випадку, що іноземець протягом життя змінював прізвище чи ім’я, потрібно докласти також такі довідки на всі попередні імена.
   • Дозвіл на роботу за законом № 435/2004 Sb., про працевлаштування, також вимагає:

   У випадку іноземця, якого роботодавцем є іноземна юридична особа і який є своїм роботодавцем на основі договору з чеською юридичною особою або фізичною особою посланий для виконання робіт на територію ЧР для виконання завдань, що випливають з цього договору або у випадку, коли іноземець буде працівником на сезон та працевлаштований діяльністю, яка залежить від зміни пори року, але найдовше протягом 6 місяців у календарному році, якщо між окремими роботами на території ЧР, пройде строк не менше 6 місяців; який буде працевлаштований на певний період у цілях підвищення своїх навичок і кваліфікації в обраній роботи (стажування), але на строк не довше 6 місяців. Цей період може бути продовжено, однак не довше ніж на термін необхідний для отримання професійної кваліфікації відповідно до законодавства, чинного в ЧР
   до 26 років віку працевлаштування тимчасові та обмежені у часі роботи у рамках обміну між навчальними закладами або в рамках програми для молоді, у яких ЧР приймає участь.

   Важлива інформація:

   В’їзна віза з метою отримання дозволу на перебування надається строком дії на 6 місяців та строком дозволеного перебування на території ЧР до 60 днів. Після в’їзду на територію ЧР з такою візою іноземець повинен до 3-х робочих днів особисто звернутися до відповідного до проживання іноземця відділу з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ для подання заяви на оформлення картки дозволу на перебування. Такий дозвіл потім буде видано протягом 60 днів.

   Діючий дозвіл на перебування дає можливість власнику у терміну дії перебувати на території інших країн шенгенської угоди крім ЧР до 90 днів у будь-якому коридорі 180 днів.

   Документи для оформлення дозволу на довгострокове проживання на момент подачі не повинні бути старші 180 днів від дати видачі з наступними винятками: закордонний паспорт, метричні документи та фотографії, якщо відповідають теперешньому вигляду заявника, мають необмежений строк дії.

   Всі документи повинні бути на чеській мові або офіційно перекладені до чеської мови. У випадку українських документів не вимагається апостиль, достатньо нотаріального засвідчення.

   Заявник повинен сплатити встановлений збір, якщо його заява підлягає оплати.
   Заяву на отримання робочої карти розглядає Міністерство внутрішніх справ до 60 днів від дня подачі заяви, в особливих випадках до 90 днів. У випадку, якщо розгляд заяви призупинено, строк не зараховується. У випадку включення до Програми “Провідний та науковий персонал” термін розгляду становить 30 днів.
   Робоча карта надається на строк, на який було укладено робочий договір або договір про робочу діяльність, будь-який не більш ніж на 2 роки; у випадку якщо іноземець надає дозвіл на працевлаштування, робоча карта надається на строк зазначений у дозволі на працевлаштування