Візи та дозволи на роботу, термін дії яких закінчився під час надзвичайного стану

Інформація для іноземців, які перебувають у ЧР та у яких термін дії візи чидозволу на роботу закінчився під час надзвичайного стану.

Відповідно до Постанови Уряду ЧР №198 від 12. 03. 2020 р. іноземці, які на момент оголошення надзвичайного стану (12. 03. 2020) перебувають на території країни легально, тобто на підставі дійсної шенгенської візи, довгострокової візи, дозволу на проживання або на підставі 90-денного безвізового перебування, можуть залишатися у ЧР протягом всього часу дії надзвичайного стану – незалежно від закінчення терміну дії візи / дозволу на проживання або перевищення 90-денного безвізового перебування.

Кожен іноземець, візовий або безвізовий, який опинився у вищезазначеній ситуації під час надзвичайного стану, має право залишитися у ЧР ще 60 днів після закінчення надзвичайного стану (тобто до 17 липня 2020 р.), при цьому його перебування у країні буде легальним.

Іноземець, у якого термін дії шенгенської візи або безвізового перебування закінчився під час надзвичайного стану, не повинен звертатися до органів поліції у справах іноземців з проханням про продовження перебування. Цим особам віза не буде продовжена, як і не видаватиметься депортація. При виїзді / вильоті на кордоні кожен іноземець отримає у своєму паспорті “печатку про виїзд” (“výjezdní razítko”), що підтвердить легальність його перебування на території ЧР. Згаданий штамп з датою від’їзду одночасно служитиме як інформація про легальність перебування для компетентних органів країн, через які іноземець буде транзитом повертатися назад на батьківщину, щоб його жодним чином не карали. Органи інших країн, у тому числі сусідніх із ЧР, проінформовані про існування та значення цього штампу.

Цей 60-денний перехідний період також застосовується до дозволів від Управлінь праці, термін дії яких закінчився під час надзвичайного стану. Це означає, що власники шенгенських віз з метою отримання заробітку та власники робочих карт можуть займатися і робочою діяльністю.

Власники довгострокових віз або дозволів на проживання, які мають намір продовжити навчання, роботу чи інше довгострокове перебування у ЧР, повинні подати заяву на продовження терміну перебування у відповідному місцевому відділі Управління з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ ЧР.

Ще раз звертаємо увагу, що вся вищеказана інформація стосується тільки тих іноземців, які вже перебувають на території ЧР.

Call Now Button